Společnost Mercedes začíná testovat předplatné v pilotním projektu v USA

Nyní můžete řídit tolik vozů Mercedes-Benz, kolik chcete. Program Mercedes-Benz Collection poskytuje účastníkům přístup k 30 modelovým variantám za měsíční poplatek.
image

Mercedes Benz zahajuje službu založenou na aplikacích, která umožní řidičům přístup k různým luxusním vozidlům a připojuje se tak k rostoucí skupině konkurentů BMW, Porsche, GM Cadillac a Volvo, kteří testují nové způsoby, jak vytvářet příjmy mimo tradiční prodeje automobilů.

Zatím je služba jen v režimu pilotního provozu. Měsíční předplatné bude testováno v Nashville a Philadelphii.

Služba předplatného by se však mohla rozšířit, jelikož zákazníci se čím dál tím častěji pohybují od klasického vlastnictví vozidla směrem ke krátkodobým nájemným službám, jako jsou například car2go a peer-to-peer.

"Chování zákazníka se mění, pokud jde o přístup k produktům a službám a naše finanční a mobilní služby se vyvíjejí tak, aby odpovídaly těmto požadavkům," uvedl Geoff Robinson, víceprezident divize finančních služeb společnosti Mercedes-Benz. "Náš projekt je také nástroj a způsob, jak přilákat nové zákazníky, kteří mají zájem o značku Mercedes-Benz,", uvedl dále Robinson.

Předplacené služby společnosti Mercedes mají tři úrovně, přičemž ceny se pohybují mezi 1 055 a 2 995 USD měsíčně. Chcete-li se ke službě přihlásit, musíte poskytnout osobní údaje a řidičský průkaz. Mercedes kontroluje u každého budoucího zákazníka řidičskou a úvěrovou historii. Řidiči musí zaplatit jednorázový aktivační poplatek ve výši 495 USD, aby mohli začít službu využívat.

V ceně 1.055 USD může zákazník užívat modely třídy C (kupé, kabriolet) nebo modely GLC, SLC či vysoce výkonný CLA 45 AMG.

Při platbě 1.595 USD se paleta vozů rozšiřuje o všechny varianty třídy E včetně SUV GLE. K dispozici je i kvartet modelů AMG: sedan C 43, SUV GLC 43 a SLC 43 nebo C 43 Coupe.

Tarif Premier za 2,995 USD měsíčně nabízí libovolné využití exklusivní řady S nebo řady G případně AMG verzí všech modelů společnosti Mercedes.

Zákazníci mohou vyměňovat vozidla nebo komunikovat s concierge službou prostřednictvím aplikace AppServer Collection, která je k dispozici v App Store nebo v Google Play. Vybrané vozidlo je dodáno na adresu zákazníka, a to samozřejmě s plnou nádrží a úplně čisté. Zákazníci si mohou vybrat ze všech typů nabízených v jakékoliv kategorii, dle zvolené cenové úrovně, a to bez omezení počtu ujetých kilometrů. Měsíční poplatek zahrnuje také pojištění, asistenční službu 24/7 a údržbu vozidla.