Německá automobilka Porsche experimentuje s modelem předplatného

V současné době Porsche vyvíjí levnější plán modelu předplatného s různými cenami pro rozšíření své zákaznické základny. Předvádí tři modely předplatného Porsche Drive: Multi-Vehicle, Rental a nový single-vehicle plán.
image
V Porsche vznikl program předplatného již v roce 2017 v Atlantě, kde byl známý pod názvem Passport. V tomto projektu Porsche nabízelo předplatné na 4 měsíce s cílem vybudování zákaznické základny a nabízením flexibilních produktů. Předplatné bylo natolik zajímavé, že se rozšířilo na několik dalších důležitých amerických trhů - do Phoenixu a San Diega.

Tento začínající projekt byl pro Porsche úspěšný. Získali 80 % nových zákazníků. Většina z nich byla mladší než je průměrný věk jejich stávajících kupců a více než jedna třetina si zaplatila předplatné na více než 4 měsíce.

Nyní Porsche předplatné znovu vyvíjí a nabízí další variantu, označovanou single-vehicle plán a zároveň se rozšiřuje na další trh – do Los Angeles. V nabídce je možné si zapůjčit buď jedno a to samé vozidlo, nebo různé vozidla. Model předplatného pro jeden typ vozidla Porsche Macan vychází měsíčně na 1 500 USD, u Porsche 911 do 2 600 USD. Po zakoupení jakéhokoliv plánu je nutné zaplatit aktivační poplatek v hodnotě 595 USD. Pokud se zákazník zaváže k modelu na půjčení jednoho vozidla po dobu minimálně tří měsíců, není mu poplatek účtován.

Tento model předplatného Porsche zavedlo pouze pro typ Macan a 911. Jejich předplatné nezahrnuje Porsche Taycan.

Single-vehicle Porsche předplatné bude k dispozici od 25. září 2020, kde zákazníci budou mít k dispozici zapůjčení vozidla po dobu jednoho či tří měsíců.

Zdroj: www.techcrunch.com