BMW rozšíří nabídku funkcí, které do auta koupíte online. Vyhřívaná sedadla jako předplatné?

Online obchodování s výbavou se co nevidět stane standardem.
image

Mnichovská automobilka světu oficiálně představila novinky, které přinese zbrusu nový BMW operační systém 7. Fanoušky zaujalo především rozšíření výbavy, kterou půjde aktivovat online.

BMW tyto možnosti posouvá na novou úroveň a za předplatné nabídne i služby, od kterých byste to možná nečekali. V praxi to funguje tak, že váš bavorák má pro danou výbavu dostupný hardware, avšak je potřeba softwarová aktivace, a to právě prostřednictvím předplatného. Když nebudete mít zaplaceno, funkce se jednoduše vypne a vy ji nebudete moci používat, i když ji vaše auto umí. Na vyzkoušení těchto možností dostanou zákazníci BMW tři zkušební měsíce.

Zákazník si bude moci online aktivovat například asistenta dálkových světel, systém aktivního udržování rychlosti či adaptivní M podvozek. Několik kliknutí v multimediálním systému bude rovněž stačit na to, abyste si do vozu objednali výraznější zvuk motoru, který bude vycházet z vestavěných reproduktorů.

A to jsme stále ještě na začátku… klidně by se mohlo stát, že BMW časem zpoplatní i funkce jako vyhřívání sedaček a volantu. Máš předplaceno? Můžeš cestovat v teple a pohodlí. Nemáš zaplaceno?Bohužel. Služba nebude aktivní. Na upřesnění jednotlivých položek “online výbavy” si ještě musíme počkat, je ale jasné, že se bude lišit v závislosti na modelech.

Zdroj: www.auto.cz